Toronto

Tarih: 1-5 Aug 2012
Otel: Hilton Garden İnn Toronto
Oda No: 425


Tatilimizin son durağı Toronto. Burada 4 gece geçiregeciz.

Arda metroları çok seviyor. Gittiğimiz her yerde metro varsa mutlaka binmek istiyor. Önce biletçiden metronun haritasını alıyor, sonra haritadan değişik renkteki hatları inceleyip hangisine binmek istediğine karar veriyor. Eğer bulunduğumuz istasyondan sadece tek bir hat geçiyorsa bu durumda istasyonların adını öğreniyor. Torontoda Queen stationdan Türüncü hatta binip 4 durak gidip sonra geri geldik. Bu sırada Alp ve İpek bizi istasyonun olduğu alışveriş merkezinde beklediler.

Toronto`da gezilecek çok fazla yer yok. Önemli atraksiyonlardan birisi Casa Lomo adındaki şato. Yüzyılın başından kalan bu 80 kusur odalı şato Toronto gezilerinde görülmesi gereken yerlerden biri.


Şato içinde isterseniz size o bölümün öyküsünü anlatan cihazlar veriyorlar. Alp ve Arda da bu cihazlar ile şato hakkında bilgi alıyorlar :))


Casa Lomo pekçok filme de ev sahipliği yapmış. Yakın biz zaman önce seyrettiğimiz The Vow (2012) filminin bazı sahneleri de İpek, Alp ve Arda’nın poz verdiği bu mekanda çekilmiş.


Şatonun iki yanıda yer alan kulelerden kuzeyde olanın en tepesine kadar çıkılmasına izin veriliyor. Çok açık havalarda Niagara şelalesinin yarattığı bugü bile görünebiliyormuş. Ancak Rapunzel’in böyle bir kulede yıllarca yapayalnız kalmasına şaşmamak lazım. Zira çıkması hem çok zor hem de yukarısı aşırı havasız ve sıcak :))


Kuleden downtown


Merdivenler çok dar ve dik


Kral Arda royal crocs terlikleri ile 🙂


Şatonun sahibinin hayat öyküsünün anlatıldığı filmi izlemek için Arda en öne kurulmuş bekliyor. Adamın hayat hikayesi Türk filmlerini aratmayacak kadar acıklı ve iniş çıkışlar ile dolu.


Toronto`daki bir baska duragimiz 
Royal Ontario Museum. Burada yeni acilan guney yarikure dinazorlari sergisi cok populer


ROM cok buyuk bir muze ve her cografyadan degisik eserler sergileniyor


Bu fotografi cektikten hemen sonra Alp cok kotu dustu ve belini cok incitti


Alp ve Arda fosillerin nasil cikarildigini ogreniyor


Toronto’da en son aktivitemiz tekne ile Toronto Island turu


Toronto Islands denilen adadaki eglence parki hem cok basit hem de fazlasi ile pahali


Toronto downtown gorunus

43 yasimda hayatimda ilk defa ucurtma ucurdum. Ipek cocukkken ucurmus zaten bize de nasil ucuracagimizi O ogretti. Gercekten cok zevkliymis, Alp ve Arda bu zevki 4.5 yasinda tattilar

Ve tatilin sonu. Bu tatil hepimize cok iyi geldi.

About

View all posts by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *